Tapahtumakalenteri

-

Lauantai 24.2.2018

Risteys-nuortenilta 24.2.2018 19:00

Sunnuntai 25.2.2018

Jumalanpalvelus 25.2.2018 11:00
Teku Wonde ja Moti Tekele
Leo Rintaniemi
African choir
 
English Service 25.2.2018 16:00
Teklu Wonde ja Moti Tekele

Maanantai 26.2.2018

Agape-ilta26.2.2018 18:00
Matalan kynnyksen ystäväilta

Tiistai 27.2.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 27.2.2018 18:00

Keskiviikko 28.2.2018

Perhemuskari 28.2.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 28.2.2018 13:00
Kuoroharjoitukset 28.2.2018 19:00
Kaikki laulutaitoiset mukaan!

Torstai 1.3.2018

Torstain päivärukouskokous 1.3.2018 12:00

Perjantai 2.3.2018

Perjantai-illan rukouskokous 2.3.2018 18:00
Täyssäätökerho Donkit 2.3.2018 18:30

Lauantai 3.3.2018

Risteys-nuortenilta 3.3.2018 19:00
Nuorten ja Varkkien Megailta 3.3.2018 19:00

Sunnuntai 4.3.2018

Ehtoollisjumalanpalvelus 4.3.2018 11:00

Eemil Karttunen
Leif Åkerlund
Kuoro

Tiistai 6.3.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 6.3.2018 18:00

Keskiviikko 7.3.2018

Perhemuskari 7.3.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 7.3.2018 13:00

Torstai 8.3.2018

Torstain päivärukouskokous 8.3.2018 12:00

Perjantai 9.3.2018

Perjantai-illan rukouskokous 9.3.2018 18:00
Täyssäätökerhot 9.3.2018 18:30

Lauantai 10.3.2018

Risteys-nuortenilta 10.3.2018 19:00

Sunnuntai 11.3.2018

Jumalanpalvelus 11.3.2018 11:00
Pauli Sutinen
Petra Sinkko
Elisa Asp, Helena Korhonen, Irja Korhonen
 
English Service 11.3.2018 16:00
Zeeshan Sindhu

Tiistai 13.3.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 13.3.2018 18:00

Keskiviikko 14.3.2018

Perhemuskari 14.3.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 14.3.2018 13:00
Naisten lataamo 14.3.2018 18:00

Torstai 15.3.2018

Torstain päivärukouskokous 15.3.2018 12:00

Perjantai 16.3.2018

Perjantai-illan rukouskokous 16.3.2018 18:00
Täyssäätökerhot 16.3.2018 18:30

Lauantai 17.3.2018

Avioparitapahtuma 17.3.2018 15:00 - 17:00
Timo ja Heli Rötkö
Antti ja Tiina Saastamoinen
 
Risteys-nuortenilta 17.3.2018 19:00

Sunnuntai 18.3.2018

Jumalanpalvelus 18.3.2018 11:00

Mika Miettinen

Tiistai 20.3.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 20.3.2018 18:00

Keskiviikko 21.3.2018

Perhemuskari 21.3.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 21.3.2018 13:00

Torstai 22.3.2018

Torstain päivärukouskokous 22.3.2018 12:00

Perjantai 23.3.2018

Perjantai-illan rukouskokous 23.3.2018 18:00
Täyssäätökerhot 23.3.2018 18:30

Lauantai 24.3.2018

Risteys-nuortenilta 24.3.2018 19:00

Sunnuntai 25.3.2018

Lähetysjumalanpalvelus 25.3.2018 11:00

Anuchat Srila, Somtsit Srila, Maturin Duangsuvan ja Anuphap Duangsuvan Thaimaasta
Kari Korhonen
 

English Service 25.3.2018 16:00
Arto Nironen

Tiistai 27.3.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 27.3.2018 18:00

Keskiviikko 28.3.2018

Perhemuskari 28.3.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 28.3.2018 13:00

Torstai 29.3.2018

Torstain päivärukouskokous 29.3.2018 12:00

Perjantai 30.3.2018

Perjantai-illan rukouskokous 30.3.2018 18:00
Täyssäätökerhot 30.3.2018 18:30

Lauantai 31.3.2018

Risteys-nuortenilta 31.3.2018 19:00

Keskiviikko 18.4.2018

Naisten lataamo 18.4.2018 18:00