Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 28.2.2018

Kuoroharjoitukset 28.2.2018 19:00
Kaikki laulutaitoiset mukaan!

Keskiviikko 14.3.2018

Naisten lataamo 14.3.2018 18:00

Sunnuntai 6.5.2018

English Service 6.5.2018 17:00
Eemil Karttunen
 

Keskiviikko 16.5.2018

Naisten Lataamo 16.5.2018 19:00

Maanantai 28.5.2018

Agape-ilta 28.5.2018 18:00
Matalan kynnyksen ystäväilta

Lauantai 9.6.2018

Hyvän Sanoman ilta 9.6.2018
Gunnar Lundberg
Kyösti ja Ritva Nikkinen

Perjantai 13.7.2018

Nuortenilta Lähdekalliolla 13.7.2018

Tiistai 28.8.2018

Kristittyjen yhteinen rukousilta28.8.2018 18:00

Lauantai 1.9.2018

Nuortenilta 1.9.2018 19:00

Lauantai 8.9.2018

Nuortenilta 8.9.2018 19:00

Lauantai 15.9.2018

Nuortenilta 15.9.2018 19:00

Perjantai 21.9.2018

Päivärukouskokous 21.9.2018 12:00

Sunnuntai 23.9.2018

Jumalanpalvelus 23.9.2018 11:00
Jarkko Ojasalo
Raija Ojasalo
Miina Merisalo

Lauantai 29.9.2018

Naistenpäivä 29.9.2018 13:30
Ann-Niina Turunen

Sunnuntai 30.9.2018

Jumalanpalvelus 30.9.2018 11:00
Mika Turunen
Helena Korhonen
Elisa Asp

Keskiviikko 3.10.2018

Perhemuskari 3.10.2018 10:30

Torstai 4.10.2018

Torstain päivärukouskokous 4.10.2018 12:00

Keskiviikko 10.10.2018

Perhemuskari 10.10.2018 10:30

Torstai 11.10.2018

Torstain päivärukouskokous 11.10.2018 12:00
Päiväseurat 11.10.2018 13:00
Mika Turunen
Kaisu Korhonen
Sairaalakuoro

Perjantai 12.10.2018

Saimaa Worship (Vapaaseurakunnassa)12.10.2018 19:00
Mika Turunen
Pekka Tuomaala
Jurie Schoeman & MVB

Sunnuntai 14.10.2018

Jumalanpalvelus 14.10.2018 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Kuoro
Tilaisuuden jälkeen kahvit Kristillisen koulun hyväksi
 

Tiistai 16.10.2018

Lappeenranta rukoilee (Vapaakirkossa)16.10.2018 18:00
Pekka Tuomaala

Keskiviikko 17.10.2018

Perhemuskari 17.10.2018 10:30
Naisten lataamo 17.10.2018 18:00

Torstai 18.10.2018

Torstain päivärukouskokous 18.10.2018 12:00

Tiistai 23.10.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 23.10.2018 18:00

Keskiviikko 24.10.2018

Perhemuskari 24.10.2018 10:30

Torstai 25.10.2018

Torstain päivärukouskokous 25.10.2018 12:00

Sunnuntai 28.10.2018

Jumalanpalvelus 28.10.2018 11:00
Mika Turunen
Sara Hietala
Matti Villikka
 
Uuden elmän ilta28.10.2018 18:00
Rene Laulajainen
Jarmo Karhula
Kahvitarjoilu

Tiistai 30.10.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 30.10.2018 18:00

Keskiviikko 31.10.2018

Perhemuskari 31.10.2018 10:30
Naisten Arkipiiri 31.10.2018 13:00

Perjantai 2.11.2018

Puurokirkko 2.11.2018 9:00
Kristillisen koulun 10-vuotis juhlakonsertti2.11.2018 18:00
Katso erillinen ilmoitus täältä
Täyssäätökerhot 2.11.2018 18:30

Lauantai 3.11.2018

Rukous- ja paastopäivä 3.11.2018 10:00 - 14:00
Katso erillinen ilmoitus täältä 
 
Risteys-nuortenilta 3.11.2018 19:00

Sunnuntai 4.11.2018

Ehtoollisjumalanpalvelus 4.11.2018 11:00

Mika Turunen
Leif Åkerlund
Musiikki Irja Korhonen ja Helena Korhonen
Tilaisuuden jälkeen Elonkeräys-lounas Iso Kirja opiston hyväksi
 

International Service 4.11.2018 17:00

Maanantai 5.11.2018

Rukouspalvelijoiden ilta 5.11.2018 18:00

Tiistai 6.11.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 6.11.2018 18:00

Keskiviikko 7.11.2018

Perhemuskari 7.11.2018 10:30
Naisten Arkipiiri 7.11.2018 13:00

Torstai 8.11.2018

Torstain päivärukouskokous 8.11.2018 12:00

Perjantai 9.11.2018

Perjantai-illan rukouskokous 9.11.2018 17:00
Perjantai-illan rukouskokous 9.11.2018 18:00
Täyssäätökerhot 9.11.2018 18:30

Lauantai 10.11.2018

Ystäväpalvelun info 10.11.2018 10:00 - 12:00
Risteys-nuortenilta 10.11.2018 19:00

Sunnuntai 11.11.2018

Isänpäivän Jumalanpalvelus 11.11.2018 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Musiikki lauluryhmä (Tuulikki Jauhiainen, Maarit Leinonen, Ritva Pekkanen ja Hanneli Vesterinen)

Tiistai 13.11.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 13.11.2018 18:00

Keskiviikko 14.11.2018

Perhemuskari 14.11.2018 10:30
Naisten Arkipiiri 14.11.2018 13:00
Naisten lataamo 14.11.2018 18:00

Torstai 15.11.2018

Torstain päivärukouskokous 15.11.2018 12:00
Päiväseurat 15.11.2018 13:00
Pertti Mela
Helena Korhonen
Elisa Asp

Perjantai 16.11.2018

Perjantai-illan rukouskokous 16.11.2018 17:00
Perjantai-illan rukouskokous 16.11.2018 18:00
Täyssäätökerhot 16.11.2018 18:30

Lauantai 17.11.2018

Parisuhteen palikat 17.11.2018 15:00 - 17:00
Risteys-nuortenilta 17.11.2018 19:00

Sunnuntai 18.11.2018

Lähetysjumalanpalvelus 18.11.2018 11:00
Arto ja Heli Nironen
Musiikki Heli Nironen
 
International Service 18.11.2018 17:00

Tiistai 20.11.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 20.11.2018 18:00

Keskiviikko 21.11.2018

Perhemuskari 21.11.2018 10:30
Naisten Arkipiiri 21.11.2018 13:00

Torstai 22.11.2018

Torstain päivärukouskokous 22.11.2018 12:00

Perjantai 23.11.2018

Perjantai-illan rukouskokous 23.11.2018 17:00
Täyssäätökerhot 23.11.2018 18:30

Lauantai 24.11.2018

Risteys-nuortenilta 24.11.2018 19:00

Sunnuntai 25.11.2018

Jumalanpalvelus 25.11.2018 11:00
Viljo Koivisto
Elisa Asp
 
Uuden elmän ilta 25.11.2018 18:00
Viljo Koivisto
Leif Åkerlund
Tilaisuuden jälkeen kahvit

Tiistai 27.11.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 27.11.2018 18:00

Keskiviikko 28.11.2018

Perhemuskari 28.11.2018 10:30
Naisten Arkipiiri 28.11.2018 13:00

Torstai 29.11.2018

Torstain päivärukouskokous 29.11.2018 12:00

Perjantai 30.11.2018

Perjantai-illan rukouskokous 30.11.2018 17:00
Täyssäätökerhot 30.11.2018 18:30