Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 28.2.2018

Kuoroharjoitukset 28.2.2018 19:00
Kaikki laulutaitoiset mukaan!

Keskiviikko 14.3.2018

Naisten lataamo 14.3.2018 18:00

Keskiviikko 18.4.2018

Naisten lataamo 18.4.2018 18:00

Lauantai 21.4.2018

Parisuhteen palikat 21.4.2018 15:00 - 17:00

Timo ja Heli Rötkö
Antti ja Tiina Saastamoinen

Torstai 26.4.2018

Päiväseurat 26.4.2018 13:00

Keskiviikko 2.5.2018

Perhemuskari 2.5.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 2.5.2018 13:00

Torstai 3.5.2018

Torstain päivärukouskokous 3.5.2018 12:00

Perjantai 4.5.2018

Perjantai-illan rukouskokous 4.5.2018 18:00
Täyssäätökerho Donkit 4.5.2018 18:30

Sunnuntai 6.5.2018

English Service 6.5.2018 17:00
Eemil Karttunen
 

Keskiviikko 9.5.2018

Perhemuskari 9.5.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 9.5.2018 13:00

Torstai 10.5.2018

Torstain päivärukouskokous 10.5.2018 12:00

Perjantai 11.5.2018

Perjantai-illan rukouskokous 11.5.2018 18:00
Täyssäätökerhot 11.5.2018 18:30

Lauantai 12.5.2018

Risteys-nuortenilta 12.5.2018 19:00

Keskiviikko 16.5.2018

Perhemuskari 16.5.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 16.5.2018 13:00
Naisten Lataamo 16.5.2018 19:00

Torstai 17.5.2018

Torstain päivärukouskokous 17.5.2018 12:00

Perjantai 18.5.2018

Perjantai-illan rukouskokous 18.5.2018 18:00
Täyssäätökerhot 18.5.2018 18:30

Lauantai 19.5.2018

Risteys-nuortenilta 19.5.2018 19:00

Maanantai 28.5.2018

Agape-ilta 28.5.2018 18:00
Matalan kynnyksen ystäväilta

Keskiviikko 30.5.2018

Perhemuskari 30.5.2018 10:00
Naisten Arkipiiri 30.5.2018 13:00

Torstai 31.5.2018

Torstain päivärukouskokous 31.5.2018 12:00

Perjantai 1.6.2018

Puurokirkon Suvijuhla 1.6.2018 9:00

Sunnuntai 3.6.2018

Ehtoollisjumalanpalvelus 3.6.2018 11:00

Markku Raassina
Matti Villikka Band

Lauantai 9.6.2018

Hyvän Sanoman ilta 9.6.2018
Gunnar Lundberg
Kyösti ja Ritva Nikkinen

Perjantai 29.6.2018

Lapsiperheiden kesäpäivä Elimäellä 29.6.2018 10:00 - 13:00

Lauantai 7.7.2018

Nuortenilta Lähdekalliolla 7.7.2018 17:30
Taneli Ukkonen

Tiistai 10.7.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 10.7.2018 18:00

Perjantai 13.7.2018

Nuortenilta Lähdekalliolla 13.7.2018

Tiistai 17.7.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 17.7.2018 18:00

Tiistai 24.7.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 24.7.2018 18:00

Lauantai 28.7.2018

Lapsiperheiden retki Elimäelle 28.7.2018

Sunnuntai 29.7.2018

Jumalanpalvelus 29.7.2018 11:00
Aulis Tynjälä
Tuulikki Jauhiainen, Seppo Söderling

Tiistai 31.7.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 31.7.2018 18:00

Sunnuntai 5.8.2018

Jumalanpalvelus 5.8.2018 11:00

Turusten tulojuhla
Mika Turunen
Helena Korhonen
Seppo ja Sakari Söderling, Jorma Loikkanen, Laura Hämäläinen
 

Tiistai 7.8.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 7.8.2018 18:00

Lauantai 11.8.2018

ICEJ:n Suuri Exoduspäivä 11.8.2018 12:00
ICEJ:n Venäjän työn johtaja Howard Flower
 
Raamattutunti 11.8.2018 15:00
Ulla Järvilehto
 
Suuri Exodusilta 11.8.2018 18:00
ICEJ:N operatiivinen johtaja Barry Denison
 

Sunnuntai 12.8.2018

Jumalanpalvelus 12.8.2018 11:00
Mika Turunen

Tiistai 14.8.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 14.8.2018 18:00

Sunnuntai 19.8.2018

Lähetysjumalanpalvelus 19.8.2018 11:00
Leif Äkerlund
Johanna Pohjanheimo

Tiistai 21.8.2018

Jumalan kohtaamisen ilta 21.8.2018 18:00

Sunnuntai 26.8.2018

Jumalanpalvelus 26.8.2018 11:00
Pekka Tuomaala
Jarmo Karhula
Tuulikki Jauhiainen

Tiistai 28.8.2018

Kristittyjen yhteinen rukousilta28.8.2018 18:00