Tapahtumakalenteri

-

Maanantai 11.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 11.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 13.2.2019

Naisten Arkipiiri 13.2.2019 13:00
Naisten lataamo 13.2.2019 18:00

Lauantai 16.2.2019

Risteys-nuortenilta 16.2.2019 19:00

Maanantai 18.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 20.2.2019

Naisten Arkipiiri 20.2.2019 13:00
Kristittyjen yhteinen hartaus Linnoituksen lumikirkossa20.2.2019 14:00

Lauantai 23.2.2019

Risteys-nuortenilta 23.2.2019 19:00

Sunnuntai 24.2.2019

Jumalanpalvelus 24.2.2019 11:00
Paavo Järvinen
Mika Turunen
Hanna Korhonen
 
Uuden elämän ilta 24.2.2019 18:00
Paavo Järvinen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Lauluryhmä Sointu

Maanantai 25.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 25.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 27.2.2019

Naisten Arkipiiri 27.2.2019 13:00

Lauantai 2.3.2019

Risteys-nuortenilta 2.3.2019 19:00

Maanantai 4.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 4.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Tiistai 5.3.2019

Lappeenranta rukoilee tilaisuus Metodistiseurakunnassa5.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Lauantai 9.3.2019

Ilosanoma Naisille!9.3.2019 10:30 - 16:00
Naistenpäivä
Ann-Niina Turunen
Marina Shishova
Naisten lauluryhmä
 
Risteys-nuortenilta 9.3.2019 19:00

Sunnuntai 10.3.2019

Jumalanpalvelus 10.3.2019 11:00
Mika Turunen
Jarkko Ojasalo
Musikki: Raija Ojasalo ja Anna Schütt

Maanantai 11.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 11.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 13.3.2019

Naisten lataamo 13.3.2019 18:00

Lauantai 16.3.2019

Paasto- ja rukouspäivä 16.3.2019 10:00

Sunnuntai 17.3.2019

Lähetysjumalanpalvelus 17.3.2019 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Aira Kolehmainen ja ryhmä
Tilaisuuden jälkeen "Vanhimmiston vartti"

Maanantai 18.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Torstai 21.3.2019

Martat ja Mariat rukouspiiri21.3.2019 18:00

Lauantai 23.3.2019

Diakoniatyön koulutus23.3.2019 13:00 - 17:00
Tino Varjola

Sunnuntai 24.3.2019

Raamattutunti24.3.2019 11:00
Tino Varjola
Aiheena diakoniatyö
 
Perhejumalanpalvelus 24.3.2019 16:00
Helena Korhonen
Marita Raassina

Tiistai 26.3.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 26.3.2019 18:00

Keskiviikko 27.3.2019

Perhemuskari 27.3.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 27.3.2019 13:00

Torstai 28.3.2019

Päiväseurat 28.3.2019 13:00

Perjantai 29.3.2019

Perjantai-illan rukouskokous 29.3.2019 17:00
Täyssäätökerhot 29.3.2019 18:30

Sunnuntai 31.3.2019

Jumalanpalvelus 31.3.2019 11:00

Kenneth Karppinen
Mika Turunen
Musiikki: Kenneth Karppinen

Uuden elämän ilta 31.3.2019 18:00
Kenneth Karppinen
Jarmo Karhula
Musiikki: Kenneth Karppinen

Tiistai 2.4.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 2.4.2019 18:00

Keskiviikko 3.4.2019

Perhemuskari 3.4.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 3.4.2019 13:00

Perjantai 5.4.2019

Perjantai-illan rukouskokous 5.4.2019 17:00
Täyssäätökerhot 5.4.2019 18:30

Lauantai 6.4.2019

Paasto- ja rukouspäivä 6.4.2019 10:00 - 14:00

Sunnuntai 7.4.2019

Ehtoollisjumalanpalvelus 7.4.2019 11:00
Mika Turunen
Jyrki Korhonen
Musiikki: Miiina Merisalo
 
International Service 7.4.2019 17:00

Tiistai 9.4.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 9.4.2019 18:00

Keskiviikko 10.4.2019

Perhemuskari 10.4.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 10.4.2019 13:00
Naisten Lataamo 10.4.2019 18:00

Perjantai 12.4.2019

Perjantai-illan rukouskokous 12.4.2019 17:00
Täyssäätökerhot 12.4.2019 18:30

Lauantai 13.4.2019

"Avioliiton onneksi" -päivä avioliitolle 13.4.2019 13:00 - 17:30
Ulla-Maija Lammi-Ketoja ja Jukka Ketoja
Kts. erillinen ilmoitus

Sunnuntai 14.4.2019

Jumalanpalvelus "Marttyrien ääni"14.4.2019 11:00
Muktar
Hannu Lahtinen
Helena Korhonen
Kts. erillinen ilmoitus

Tiistai 16.4.2019

Lappeenranta rukoilee 16.4.2019 18:00

Keskiviikko 17.4.2019

Perhemuskari 17.4.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 17.4.2019 13:00

Torstai 18.4.2019

Kiirastorstain ehtoollisjuhla 18.4.2019 19:00
Mika Turunen
Arto ja Heli Nironen
Musiikki: Arto ja Heli Nironen

Perjantai 19.4.2019

Pitkäperjantain jumalanpalvelus 19.4.2019 11:00
Pekka Perho
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Garissim team
Kts. erillinen ilmoitus

Lauantai 20.4.2019

Nuorisotapahtuma 20.4.2019 18:00
Pekka Perho
Leif Åkerlund

Sunnuntai 21.4.2019

Pääsiäispäivän ylösnousemusjuhla 21.4.2019 11:00
Pekka Perho
Johanna Pohjanheimo
Musiikki: Kuoro

Tiistai 23.4.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 23.4.2019 18:00

Keskiviikko 24.4.2019

Perhemuskari 24.4.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 24.4.2019 13:00

Torstai 25.4.2019

Rukouskokous 25.4.2019 12:00
Päiväseurat 25.4.2019 13:00

Perjantai 26.4.2019

Perjantai-illan rukouskokous 26.4.2019 17:00
Täyssäätökerhot 26.4.2019 18:30

Sunnuntai 28.4.2019

Jumalanpalvelus 28.4.2019 11:00
Markus Bäckroos (Korson helluntaiseurakunta)
Helena Korhonen
Musiikki: Korson hellulntaiseurakunnan kuoro
 
International Service 28.4.2019 17:00

Keskiviikko 15.5.2019

Naisten lataamo 15.5.2019 18:00