Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 13.2.2019

Naisten lataamo 13.2.2019 18:00

Lauantai 16.2.2019

Risteys-nuortenilta 16.2.2019 19:00

Maanantai 18.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Lauantai 23.2.2019

Risteys-nuortenilta 23.2.2019 19:00

Maanantai 25.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 25.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Lauantai 2.3.2019

Risteys-nuortenilta 2.3.2019 19:00

Maanantai 4.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 4.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Lauantai 9.3.2019

Risteys-nuortenilta 9.3.2019 19:00

Maanantai 11.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 11.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 13.3.2019

Naisten lataamo 13.3.2019 18:00

Maanantai 18.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Sunnuntai 24.3.2019

Raamattutunti24.3.2019 11:00
Tino Varjola
Aiheena diakoniatyö
 

Keskiviikko 27.3.2019

Naisten Arkipiiri 27.3.2019 13:00

Torstai 28.3.2019

Päiväseurat 28.3.2019 13:00

Keskiviikko 3.4.2019

Naisten Arkipiiri 3.4.2019 13:00

Keskiviikko 10.4.2019

Naisten Arkipiiri 10.4.2019 13:00
Naisten Lataamo 10.4.2019 18:00

Lauantai 13.4.2019

"Avioliiton onneksi" -päivä avioliitolle 13.4.2019 13:00 - 17:30
Ulla-Maija Lammi-Ketoja ja Jukka Ketoja
Kts. erillinen ilmoitus

Keskiviikko 17.4.2019

Naisten Arkipiiri 17.4.2019 13:00

Keskiviikko 24.4.2019

Naisten Arkipiiri 24.4.2019 13:00

Torstai 25.4.2019

Rukouskokous 25.4.2019 12:00
Päiväseurat 25.4.2019 13:00

Perjantai 26.4.2019

Täyssäätökerhot 26.4.2019 18:30

Sunnuntai 28.4.2019

Jumalanpalvelus 28.4.2019 11:00
Markus Bäckroos (Korson helluntaiseurakunta)
Helena Korhonen
Musiikki: Korson hellulntaiseurakunnan kuoro
 

Perjantai 3.5.2019

Täyssäätökerhot 3.5.2019 18:30

Sunnuntai 5.5.2019

International Service 5.5.2019 17:00
Leif Åkerlund

Tiistai 7.5.2019

Lappeenranta rukoilee 7.5.2019 18:00
Lappeenrannan kristittyjen yhteinen rukousilta Lappeen kirkossa

Keskiviikko 8.5.2019

Perhemuskari 8.5.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 8.5.2019 13:00

Perjantai 10.5.2019

Lettuteltta Oleksilla10.5.2019 12:00
Täyssäätökerhot 10.5.2019 18:30

Sunnuntai 12.5.2019

Äitienpäivän jumalanpalvelus 12.5.2019 11:00

Ann-Niina ja Mika Turunen
Musiikki: Sointu
Vanhimmiston vartti

Tiistai 14.5.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 14.5.2019 18:00

Keskiviikko 15.5.2019

Perhemuskari 15.5.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 15.5.2019 13:00
Naisten lataamo 15.5.2019 18:00

Torstai 16.5.2019

Torstain päivärukouskokous 16.5.2019 12:00

Perjantai 17.5.2019

Saimaa Worship 17.5.2019 18:00
Taavetin helluntaiseurakunnassa, yhteislähtö Betanialta klo 17.15
Jurie ja Minna Schomann
Timi Rantanen
Musiikki: MVB
 
Täyssäätökerhot 17.5.2019 18:30

Lauantai 18.5.2019

Naistenpäivä 18.5.2019 11:00
Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen

Sunnuntai 19.5.2019

International Service / Kastejuhla 19.5.2019 17:00
Mika Turunen
Joona Heinonen

Tiistai 21.5.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 21.5.2019 18:00

Torstai 23.5.2019

Martat ja Mariat rukousilta23.5.2019 18:00

Perjantai 24.5.2019

Täyssäätökerhot 24.5.2019 18:30

Sunnuntai 26.5.2019

Jumalanpalvelus 26.5.2019 11:00
Rauno Karmitsa
Arto Nironen
Musiikki: Rauno Karmitsa
 
Uuden elämän ilta 26.5.2019 18:00
Rauno Karmitsa
Jarkko Ojasalo
Musiikki: Rauno Karmitsa

Tiistai 28.5.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 28.5.2019 18:00

Keskiviikko 29.5.2019

Perhemuskari 29.5.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 29.5.2019 13:00

Sunnuntai 2.6.2019

Ehtoollisjumalanpalvelus 2.6.2019 11:00
Arto Nironen
Musiikki Heli Nironen

Tiistai 4.6.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 4.6.2019 18:00

Torstai 6.6.2019

Raamattutunti Lähdekalliolla 6.6.2019 18:00
Mika Turunen

Perjantai 7.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 7.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 7.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Lauantai 8.6.2019

Rukous- ja paastopäivä 8.6.2019 11:00 - 13:00
Leif Åkerlund

Sunnuntai 9.6.2019

Helluntain jumalanpalvelus 9.6.2019 11:00
Mika Turunen
Musiikki: kuoro
Tilaisuuden jälkeen Vanhimmiston vartti

Tiistai 11.6.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 11.6.2019 18:00

Perjantai 14.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 14.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 14.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Sunnuntai 16.6.2019

Lähetysjumalanpalvelus 16.6.2019 11:00
Mika Turunen
Heli Jalo
Musiikki Irja Korhonen ja Raija Ojasalo

Tiistai 25.6.2019

Lähetysilta 25.6.2019 18:00
Vieraina Elias ja Josephina Simon Tansaniasta

Perjantai 28.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 28.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 28.6.2019 18:00

Sunnuntai 30.6.2019

Jumalanpalvelus 30.6.2019 11:00

Helena Korhonen

Todistuskokous 30.6.2019 18:00
Mika Turunen
Leo Rintaniemi