Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 13.2.2019

Naisten lataamo 13.2.2019 18:00

Maanantai 18.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Maanantai 25.2.2019

Uskon perusteet -kurssi 25.2.2019 18:00
Lue lisää täältä

Maanantai 4.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 4.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Maanantai 11.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 11.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Keskiviikko 13.3.2019

Naisten lataamo 13.3.2019 18:00

Maanantai 18.3.2019

Uskon perusteet -kurssi 18.3.2019 18:00
Lue lisää täältä

Sunnuntai 24.3.2019

Raamattutunti24.3.2019 11:00
Tino Varjola
Aiheena diakoniatyö
 

Keskiviikko 10.4.2019

Naisten Lataamo 10.4.2019 18:00

Torstai 25.4.2019

Rukouskokous 25.4.2019 12:00
Päiväseurat 25.4.2019 13:00

Perjantai 26.4.2019

Täyssäätökerhot 26.4.2019 18:30

Perjantai 3.5.2019

Täyssäätökerhot 3.5.2019 18:30

Keskiviikko 8.5.2019

Naisten Arkipiiri 8.5.2019 13:00

Perjantai 10.5.2019

Täyssäätökerhot 10.5.2019 18:30

Keskiviikko 15.5.2019

Naisten Arkipiiri 15.5.2019 13:00
Naisten lataamo 15.5.2019 18:00

Perjantai 17.5.2019

Täyssäätökerhot 17.5.2019 18:30

Perjantai 24.5.2019

Täyssäätökerhot 24.5.2019 18:30

Keskiviikko 29.5.2019

Naisten Arkipiiri 29.5.2019 13:00

Perjantai 7.6.2019

Nuortenilta Lähdekalliolla 7.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Perjantai 14.6.2019

Nuortenilta Lähdekalliolla 14.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Tiistai 25.6.2019

Lähetysilta 25.6.2019 18:00
Vieraina Elias ja Josephina Simon Tansaniasta

Perjantai 28.6.2019

Nuortenilta Lähdekalliolla 28.6.2019 18:00

Lauantai 6.7.2019

Rukous- ja paastopäivä 6.7.2019 10:00 - 13:00
Mika Turunen

Sunnuntai 14.7.2019

Lähetysaiheinen jumalanpalvelus14.7.2019 11:00
Jari "Zigu" Mikkola
Joona Heinonen
Musiikki: Grace Heinonen
Tilaisuuden jälkeen vanhimmiston vartti

Lauantai 31.8.2019

Naistenpäivä 31.8.2019 10:00
Marjut Holopainen-Lindholm

Tiistai 3.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 3.9.2019 18:00

Keskiviikko 4.9.2019

Perhemuskari 4.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 4.9.2019 13:00

Perjantai 6.9.2019

Perjantai-illan rukouskokous 6.9.2019 18:00

Tiistai 10.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 10.9.2019 18:00

Keskiviikko 11.9.2019

Perhemuskari 11.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 11.9.2019 13:00

Torstai 12.9.2019

Torstain päivärukouskokous 12.9.2019 12:00

Perjantai 13.9.2019

Perjantai-illan rukouskokous 13.9.2019 18:00
Saimaa Worship 13.9.2019 18:00
Vapaaseurakunnassa

Tiistai 17.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 17.9.2019 18:00

Keskiviikko 18.9.2019

Perhemuskari 18.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 18.9.2019 13:00
Naisten lataamo 18.9.2019 18:00

Lauantai 21.9.2019

Perhetapahtuma 21.9.2019 11:00 - 17:00
Katso erillinen ilmoitus täältä.
 

Sunnuntai 22.9.2019

International Service 22.9.2019 17:30

Tiistai 24.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 24.9.2019 18:00

Keskiviikko 25.9.2019

Perhemuskari 25.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 25.9.2019 13:00

Perjantai 27.9.2019

Perjantai-illan rukouskokous 27.9.2019 18:00

Lauantai 28.9.2019

"Hoidetaan parisuhdetta" 28.9.2019 16:00 - 18:00
Aineena "Sanat"
Timo ja Heli Rötkö
Antti ja Tiina Saastamoinen

Sunnuntai 29.9.2019

Jumalanpalvelus 29.9.2019 11:00

Arto Nironen
Leif Åkerlund
Musiikki: Heli Nironen

Tiistai 1.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 1.10.2019 18:00

Perjantai 4.10.2019

Puurokirkko 4.10.2019 9:00

Lauantai 5.10.2019

Risteys-nuortenilta 5.10.2019 19:00

Sunnuntai 6.10.2019

Ehtoollisjumalanpalvelus 6.10.2019 11:00
Mika Turunen
Antero Jernberg
Garissim Team

Maanantai 7.10.2019

Romani-ilta 7.10.2019 18:00

Tiistai 8.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 8.10.2019 18:00

Torstai 10.10.2019

Päiväseurat 10.10.2019 13:00
Donkkikerho 10.10.2019 18:00

Perjantai 11.10.2019

Varkkikerho 11.10.2019 19:00

Lauantai 12.10.2019

Risteys-nuortenilta 12.10.2019 19:00

Sunnuntai 13.10.2019

Jumalanpalvelus 13.10.2019 11:00
Ari Talja
Mika Turunen
Musiikki: Matti Villikka
 
Uuden elämän ilta 13.10.2019 18:00
Ari Talja
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Elisa Asp
 

Tiistai 15.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 15.10.2019 18:00

Keskiviikko 16.10.2019

Perhemuskari 16.10.2019 10:30

Torstai 17.10.2019

Donkkikerho 17.10.2019 18:00
Martat ja Mariat rukousilta 17.10.2019 18:00

Perjantai 18.10.2019

Varkkikerho 18.10.2019 19:00

Lauantai 19.10.2019

Risteys-nuortenilta 19.10.2019 19:00

Sunnuntai 20.10.2019

Lähetysjumalanpalvelus 20.10.2019 11:00
Sauli ja Tarja Leppänen
Markku ja Marita Raassina
Musiikki: Taru Niyigaba
Tilaisuuden jälkeen Vanhimmiston vartti
 

Tiistai 22.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 22.10.2019 18:00

Torstai 24.10.2019

Donkkikerho 24.10.2019 18:00

Perjantai 25.10.2019

Varkkikerho 25.10.2019 19:00

Lauantai 26.10.2019

Risteys-nuortenilta 26.10.2019 19:00

Sunnuntai 27.10.2019

Jumalanpalvelus 27.10.2019 11:00
Aulis Tynjälä
Tapio Jalo
Musiikki: Tarja Rantasalo
 
International Service 27.10.2019 17:30
Arto Nironen
 

Tiistai 29.10.2019

Kristittyjen yhteinen ruokousilta 29.10.2019 18:00
Etelä-Saimaan Ev.lut. Kansanlähetys, Koulukatu 27