Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 15.5.2019

Perhemuskari 15.5.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 15.5.2019 13:00
Naisten lataamo 15.5.2019 18:00

Torstai 16.5.2019

Torstain päivärukouskokous 16.5.2019 12:00

Perjantai 17.5.2019

Saimaa Worship 17.5.2019 18:00
Taavetin helluntaiseurakunnassa, yhteislähtö Betanialta klo 17.15
Jurie ja Minna Schomann
Timi Rantanen
Musiikki: MVB
 
Täyssäätökerhot 17.5.2019 18:30

Sunnuntai 19.5.2019

International Service / Kastejuhla 19.5.2019 17:00
Mika Turunen
Joona Heinonen

Torstai 23.5.2019

Martat ja Mariat rukousilta23.5.2019 18:00

Perjantai 24.5.2019

Täyssäätökerhot 24.5.2019 18:30

Keskiviikko 29.5.2019

Perhemuskari 29.5.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 29.5.2019 13:00

Perjantai 7.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 7.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 7.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Sunnuntai 9.6.2019

Helluntain jumalanpalvelus 9.6.2019 11:00
Mika Turunen
Musiikki: kuoro
Tilaisuuden jälkeen Vanhimmiston vartti

Perjantai 14.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 14.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 14.6.2019 18:00
Yhteiskuljetus Betanialta klo 17.30

Tiistai 25.6.2019

Lähetysilta 25.6.2019 18:00
Vieraina Elias ja Josephina Simon Tansaniasta

Perjantai 28.6.2019

Perjantai-illan rukouskokous 28.6.2019 17:00
Nuortenilta Lähdekalliolla 28.6.2019 18:00

Sunnuntai 30.6.2019

Todistuskokous 30.6.2019 18:00
Mika Turunen
Leo Rintaniemi

Tiistai 2.7.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 2.7.2019 18:00

Lauantai 6.7.2019

Rukous- ja paastopäivä 6.7.2019 10:00 - 13:00
Mika Turunen

Tiistai 9.7.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 9.7.2019 18:00

Sunnuntai 14.7.2019

Lähetysaiheinen jumalanpalvelus14.7.2019 11:00
Jari "Zigu" Mikkola
Joona Heinonen
Musiikki: Grace Heinonen
Tilaisuuden jälkeen vanhimmiston vartti

Tiistai 16.7.2019

Raamattutunti Lähdekalliolla16.7.2019 17:30
Ann-Niina Turunen
 
Jumalan kohtaamisen ilta 16.7.2019 18:00

Tiistai 23.7.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 23.7.2019 18:00

Lauantai 27.7.2019

Juutalaislasten leirikonsertti27.7.2019 18:00

Sunnuntai 28.7.2019

Jumalanpalvelus 28.7.2019 11:00
Arto Nironen
Sami Markus Melander
Musiikki: Heli Nironen

Tiistai 30.7.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 30.7.2019 18:00

Sunnuntai 4.8.2019

Ehtoollisjumalanpalvelus 4.8.2019 11:00
Helena Korhonen
Hanna Lappalainen
Musiikki: Miina Merisalo

Tiistai 6.8.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 6.8.2019 18:00

Sunnuntai 11.8.2019

Jumalanpalvelus 11.8.2019 11:00
Jarkko Ojasalo
Raija Ojasalo
Musiikki: Elisa Asp
Vanhimmiston vartti

Tiistai 13.8.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 13.8.2019 18:00

Lauantai 17.8.2019

Suuri Exodus-päivä 17.8.2019 11:00
Howard Flower ja Orit Zuaretz
Jani Salokangas
Musiikki: Houseband ja Sergei Popov
 
Elokuva Etiopian Aliyasta17.8.2019 14:15
Ajankohtaista Exoduksesta 17.8.2019 15:00
Ulla Järvilehto
Jani Salokangas
Musiikki: Houseband ja Sergei Popov
 
Iltajuhla 17.8.2019 18:00
Martti Kallionpää
Helena Korhonen
Musiikki: Houseband ja Sergei Popov

Sunnuntai 18.8.2019

Lähetysjumalanpalvelus 18.8.2019 11:00
Martti Kallionpää
Johanna Pohjanheimo
Musiikki: Kuoro

Tiistai 20.8.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 20.8.2019 18:00

Sunnuntai 25.8.2019

Jumalanpalvelus 25.8.2019 11:00

Marko Selkomaa
Musiikki: Matti Villikka
 

Uuden elämän ilta 25.8.2019 18:00
Marko Selkomaa
Leif Åkerlund

Tiistai 27.8.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 27.8.2019 18:00

Lauantai 31.8.2019

Naistenpäivä 31.8.2019 10:00
Marjut Holopainen-Lindholm