Tapahtumakalenteri

-

Perjantai 13.9.2019

Perjantai-illan rukouskokous 13.9.2019 18:00
Saimaa Worship 13.9.2019 18:00
Vapaaseurakunnassa

Tiistai 17.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 17.9.2019 18:00

Keskiviikko 18.9.2019

Perhemuskari 18.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 18.9.2019 13:00
Naisten lataamo 18.9.2019 18:00

Lauantai 21.9.2019

Perhetapahtuma 21.9.2019 11:00 - 17:00
Katso erillinen ilmoitus täältä.
 

Sunnuntai 22.9.2019

International Service 22.9.2019 17:30

Tiistai 24.9.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 24.9.2019 18:00

Keskiviikko 25.9.2019

Perhemuskari 25.9.2019 10:30
Naisten Arkipiiri 25.9.2019 13:00

Perjantai 27.9.2019

Perjantai-illan rukouskokous 27.9.2019 18:00

Lauantai 28.9.2019

"Hoidetaan parisuhdetta" 28.9.2019 16:00 - 18:00
Aineena "Sanat"
Timo ja Heli Rötkö
Antti ja Tiina Saastamoinen

Sunnuntai 29.9.2019

Jumalanpalvelus 29.9.2019 11:00

Arto Nironen
Leif Åkerlund
Musiikki: Heli Nironen

Tiistai 1.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 1.10.2019 18:00

Perjantai 4.10.2019

Puurokirkko 4.10.2019 9:00

Lauantai 5.10.2019

Risteys-nuortenilta 5.10.2019 19:00

Sunnuntai 6.10.2019

Ehtoollisjumalanpalvelus 6.10.2019 11:00
Mika Turunen
Antero Jernberg
Garissim Team

Maanantai 7.10.2019

Romani-ilta 7.10.2019 18:00

Tiistai 8.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 8.10.2019 18:00

Torstai 10.10.2019

Päiväseurat 10.10.2019 13:00
Donkkikerho 10.10.2019 18:00

Perjantai 11.10.2019

Varkkikerho 11.10.2019 19:00

Lauantai 12.10.2019

Risteys-nuortenilta 12.10.2019 19:00

Sunnuntai 13.10.2019

Jumalanpalvelus 13.10.2019 11:00
Ari Talja
Mika Turunen
Musiikki: Matti Villikka
 
Uuden elämän ilta 13.10.2019 18:00
Ari Talja
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Elisa Asp
 

Tiistai 15.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 15.10.2019 18:00

Keskiviikko 16.10.2019

Perhemuskari 16.10.2019 10:30

Torstai 17.10.2019

Donkkikerho 17.10.2019 18:00
Martat ja Mariat rukousilta 17.10.2019 18:00

Perjantai 18.10.2019

Varkkikerho 18.10.2019 19:00

Lauantai 19.10.2019

Risteys-nuortenilta 19.10.2019 19:00

Sunnuntai 20.10.2019

Lähetysjumalanpalvelus 20.10.2019 11:00
Sauli ja Tarja Leppänen
Markku ja Marita Raassina
Musiikki: Taru Niyigaba
Tilaisuuden jälkeen Vanhimmiston vartti
 

Tiistai 22.10.2019

Jumalan kohtaamisen ilta 22.10.2019 18:00

Torstai 24.10.2019

Donkkikerho 24.10.2019 18:00

Perjantai 25.10.2019

Varkkikerho 25.10.2019 19:00

Lauantai 26.10.2019

Risteys-nuortenilta 26.10.2019 19:00

Sunnuntai 27.10.2019

Jumalanpalvelus 27.10.2019 11:00
Aulis Tynjälä
Tapio Jalo
Musiikki: Tarja Rantasalo
 
International Service 27.10.2019 17:30
Arto Nironen
 

Tiistai 29.10.2019

Kristittyjen yhteinen ruokousilta 29.10.2019 18:00
Etelä-Saimaan Ev.lut. Kansanlähetys, Koulukatu 27