Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 19.2.2020

Perhemuskari 19.2.2020 10:30
Naisten Arkipiiri 19.2.2020 13:00

Perjantai 21.2.2020

Varkkikerho 21.2.2020 19:00

Keskiviikko 26.2.2020

Perhemuskari 26.2.2020 10:30
Naisten Arkipiiri 26.2.2020 13:00

Torstai 27.2.2020

Donkkikerho - TILAISUUS ON PERUTTU27.2.2020 18:00

Keskiviikko 4.3.2020

Perhemuskari - TILAISUUS ON PERUTTU4.3.2020 10:30
Naisten Arkipiiri - TILAISUUS ON PERUTTU4.3.2020 13:00
Raamattupiiri 4.3.2020 18:00

Torstai 5.3.2020

Torstain päivärukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU5.3.2020 12:00
Donkkikerho - TILAISUUS ON PERUTTU5.3.2020 18:00

Perjantai 6.3.2020

Perjantai-illan rukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU6.3.2020 17:00

Keskiviikko 11.3.2020

Perhemuskari - TILAISUUS ON PERUTTU11.3.2020 10:30
Naisten Arkipiiri - TILAISUUS ON PERUTTU11.3.2020 13:00

Torstai 12.3.2020

Torstain päivärukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU12.3.2020 12:00
Donkkikerho - TILAISUUS ON PERUTTU12.3.2020 18:00

Perjantai 13.3.2020

Perjantai-illan rukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU13.3.2020 17:00

Keskiviikko 18.3.2020

Perhemuskari - TILAISUUS ON PERUTTU18.3.2020 10:30
Naisten Arkipiiri - TILAISUUS ON PERUTTU18.3.2020 13:00

Torstai 19.3.2020

Torstain päivärukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU19.3.2020 12:00
Donkkikerho - TILAISUUS ON PERUTTU19.3.2020 18:00

Torstai 26.3.2020

Torstain päivärukouskokous - TILAISUUS ON PERUTTU26.3.2020 12:00
Donkkikerho - TILAISUUS ON PERUTTU26.3.2020 18:00

Keskiviikko 13.5.2020

Naisten lataamo 13.5.2020 18:00
Sanaa, rukousta, musiikkia, tarjoilua, yhdessäoloa.

Torstai 11.6.2020

Raamattutunti Lähdekalliolla 11.6.2020 18:00
Leif Åkerlund
 

Perjantai 26.6.2020

Nuorten leiripäivä 26.6.2020 15:00 - 22:00
Katso erillinen ilmoitus täältä.
 

Lauantai 4.7.2020

Kirpputori Betanian pihassa 4.7.2020 10:00 - 14:00
Katso erillinen ilmoitus täältä.
 

Torstai 13.8.2020

Suomi ristin alla -tilaisuus13.8.2020 18:00
Juha Ketola
Mika Turunen
Musiikki: Matti Villikka

Lauantai 5.9.2020

Yhteinen nuortenilta Kotkassa 5.9.2020 18:00

Torstai 10.9.2020

Kristittyjen yhteinen rukousilta Linnoituksen kesäteatterilla PERUTTU10.9.2020 18:00

Lauantai 3.10.2020

Risteys-nuortenilta 3.10.2020 18:00

Torstai 8.10.2020

Päiväseurat 8.10.2020 13:00

Lauantai 10.10.2020

Naistenilta10.10.2020 15:00
Katso erillinen ilmoitus täältä.
 
Risteys-nuortenilta 10.10.2020 18:00

Sunnuntai 11.10.2020

Lähetysjumalanpalvelus 11.10.2020 11:00

Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Matti Villikka
 

Lauantai 17.10.2020

Risteys-nuortenilta 17.10.2020 18:00

Sunnuntai 18.10.2020

Kastejuhla 18.10.2020 11:00
Mika Turunen
Leif Åkerlund
Musiikki: Sointu
 

Lauantai 24.10.2020

Risteys-nuortenilta 24.10.2020 18:00

Lauantai 31.10.2020

Risteys-nuortenilta 31.10.2020 18:00

Sunnuntai 1.11.2020

Ehtoollisjumalanpalvelus 1.11.2020 11:00
Mika Turunen
Raimo Suutarinen
Musiikki: Sointu

Keskiviikko 4.11.2020

Venäjänkielinen Raamattu- ja rukouspiiri 4.11.2020 16:30
Anna Schütt
Albina Tynni
 
Raamattukoulu (Roomalaiskirje) 4.11.2020 18:00
Mika Turunen

Lauantai 7.11.2020

Rukous- ja paastopäivä 7.11.2020 10:00

Sunnuntai 8.11.2020

Isänpäivän lähetysjuhla 8.11.2020 11:00
Jari Zigu Mikkola
Johanna Pohjanheimo
Musiikki:Matti Villikka

Maanantai 9.11.2020

Romani-ilta 9.11.2020 18:00

Keskiviikko 18.11.2020

Naisten lataamo 18.11.2020 18:00

Lauantai 21.11.2020

Kristittyjen yhteinen rukous- ja ylistyspäivä Lauritsalan ev.lut. seurakunnassa21.11.2020 16:00
Pekka Hautakangas
 

Sunnuntai 22.11.2020

Jumalanpalvelus 22.11.2020 11:00
Raimo Suutarinen
Antero Jernberg

Maanantai 23.11.2020

Romani-ilta 23.11.2020 18:00

Torstai 26.11.2020

Martat ja Mariat rukousilta 26.11.2020 18:00

Sunnuntai 29.11.2020

Jumalanpalvelus 29.11.2020 11:00

Mika Turunen
Markus Melander
Musiikki: Ristin työ
Kastetilaisuus
 

Tiistai 1.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 1.12.2020 18:00

Keskiviikko 2.12.2020

Puurokirkon joulujuhla 2.12.2020 9:00
Nuorten Alfa-kurssi2.12.2020 18:00

Perjantai 4.12.2020

Nuorten rukousilta 4.12.2020 20:30

Lauantai 5.12.2020

Joulumyyjäiset 5.12.2020 10:00 - 13:00
Risteys-nuortenilta 5.12.2020 18:00

Sunnuntai 6.12.2020

Itsenäisyyspäivän ehtoollisjumalanpalvelus 6.12.2020 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Garissim Team

Tiistai 8.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 8.12.2020 18:00

Keskiviikko 9.12.2020

Venäjänkielisen solun pikkujoulu 9.12.2020 16:00
Nuorten Alfa-kurssi9.12.2020 18:00
Raamattukoulu (Roomalaiskirje) 9.12.2020 18:00
Mika Turunen

Perjantai 11.12.2020

Nuorten rukousilta 11.12.2020 20:30

Lauantai 12.12.2020

Risteys-nuortenilta 12.12.2020 18:00

Sunnuntai 13.12.2020

Lähetysaiheinen jumalanpalvelus 13.12.2020 11:00
Annielina Rouhiainen
Leo Rintaniemi
Musiikki: Irja Korhonen
 
International Service joulujuhla 13.12.2020 15:00
Mika Turunen

Tiistai 15.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 15.12.2020 18:00

Keskiviikko 16.12.2020

Nuorten Alfa-kurssi16.12.2020 18:00
Naisten lataamo 16.12.2020 18:00

Lauantai 19.12.2020

Risteys-nuortenilta 19.12.2020 18:00

Sunnuntai 20.12.2020

Joulujuhla I (seniorit ja riskiryhmät)20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen
 
Joulujuhla II (perheet ja nuorempi väki) 20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen

Sunnuntai 27.12.2020

Jumalanpalvelus 27.12.2020 11:00
Leif Åkerlund
Oiva Lappalainen
Musiikki: nuoret

Tiistai 29.12.2020

Israel-rukousilta 29.12.2020 18:00
Mika Turunen

Torstai 31.12.2020

Nuorten uudenvuoden vastaanotto31.12.2020 21:00
Leif Åkerlund