Tapahtumakalenteri

-

Lauantai 3.10.2020

Risteys-nuortenilta 3.10.2020 18:00

Torstai 8.10.2020

Päiväseurat 8.10.2020 13:00

Lauantai 10.10.2020

Risteys-nuortenilta 10.10.2020 18:00

Lauantai 17.10.2020

Risteys-nuortenilta 17.10.2020 18:00

Sunnuntai 18.10.2020

Kastejuhla 18.10.2020 11:00
Mika Turunen
Leif Åkerlund
Musiikki: Sointu
 

Lauantai 24.10.2020

Risteys-nuortenilta 24.10.2020 18:00

Lauantai 31.10.2020

Risteys-nuortenilta 31.10.2020 18:00

Keskiviikko 4.11.2020

Venäjänkielinen Raamattu- ja rukouspiiri 4.11.2020 16:30
Anna Schütt
Albina Tynni
 
Raamattukoulu (Roomalaiskirje) 4.11.2020 18:00
Mika Turunen

Lauantai 7.11.2020

Rukous- ja paastopäivä 7.11.2020 10:00

Maanantai 9.11.2020

Romani-ilta 9.11.2020 18:00

Keskiviikko 18.11.2020

Naisten lataamo 18.11.2020 18:00

Maanantai 23.11.2020

Romani-ilta 23.11.2020 18:00

Torstai 26.11.2020

Martat ja Mariat rukousilta 26.11.2020 18:00

Keskiviikko 2.12.2020

Puurokirkon joulujuhla 2.12.2020 9:00
Nuorten Alfa-kurssi2.12.2020 18:00

Perjantai 4.12.2020

Nuorten rukousilta 4.12.2020 20:30

Lauantai 5.12.2020

Risteys-nuortenilta 5.12.2020 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 6.12.2020

Itsenäisyyspäivän ehtoollisjumalanpalvelus 6.12.2020 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Garissim Team
Livestream lähetys Facebookissa

Keskiviikko 9.12.2020

Venäjänkielisen solun pikkujoulu 9.12.2020 16:00
Nuorten Alfa-kurssi9.12.2020 18:00

Perjantai 11.12.2020

Nuorten rukousilta 11.12.2020 20:30

Lauantai 12.12.2020

Risteys-nuortenilta 12.12.2020 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 13.12.2020

International Service joulujuhla 13.12.2020 15:00

Mika Turunen
Livestream lähetys Facebookissa
 

Keskiviikko 16.12.2020

Nuorten Alfa-kurssi16.12.2020 18:00
Naisten lataamo 16.12.2020 18:00

Sunnuntai 20.12.2020

Joulujuhla 20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen
Livestream lähetys Facebookissa

Tiistai 29.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 29.12.2020 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 3.1.2021

Ehtoollisjumalanpalvelus 3.1.2021 11:00
Helena Korhonen
Jarmo Karhula
Musiikki: Tuulikki Jauhiainen
Livestream-lähetys Facebookissa

Tiistai 5.1.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 5.1.2021 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 10.1.2021

Lähetysjumalanpalvelus 10.1.2021 11:00

Arto Nironen
Heli Nironen
Musiikki: Heli ja Arto Nironen
Livestream-lähetys Facebookissa

Tiistai 12.1.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 12.1.2021 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 17.1.2021

Jumalanpalvelus 17.1.2021 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Elisa Asp
Livestream-lähetys Facebookissa

Maanantai 18.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 18.1.2021 12:00

Tiistai 19.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 19.1.2021 12:00
Jumalan kohtaamisen ilta 19.1.2021 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Keskiviikko 20.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 20.1.2021 12:00

Torstai 21.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 21.1.2021 12:00

Perjantai 22.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 22.1.2021 12:00

Sunnuntai 24.1.2021

Jumalanpalvelus 24.1.2021 11:00

Ann-Niina Turunen
Mika Turunen
Musiikki: Anna Schütt
Livestream-lähetys Facebookissa

Tiistai 26.1.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 26.1.2021 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 31.1.2021

Jumalanpalvelus 31.1.2021 11:00
Leif Åkerlund
Riitta Sutinen
Musiikki: Sointu
Livestream-lähetys Facebookissa