Tapahtumakalenteri

-

Keskiviikko 4.11.2020

Venäjänkielinen Raamattu- ja rukouspiiri 4.11.2020 16:30
Anna Schütt
Albina Tynni
 
Raamattukoulu (Roomalaiskirje) 4.11.2020 18:00
Mika Turunen

Lauantai 7.11.2020

Rukous- ja paastopäivä 7.11.2020 10:00

Maanantai 9.11.2020

Romani-ilta 9.11.2020 18:00

Keskiviikko 18.11.2020

Naisten lataamo 18.11.2020 18:00

Maanantai 23.11.2020

Romani-ilta 23.11.2020 18:00

Torstai 26.11.2020

Martat ja Mariat rukousilta 26.11.2020 18:00

Keskiviikko 2.12.2020

Puurokirkon joulujuhla 2.12.2020 9:00
Nuorten Alfa-kurssi2.12.2020 18:00

Lauantai 5.12.2020

Risteys-nuortenilta 5.12.2020 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 6.12.2020

Itsenäisyyspäivän ehtoollisjumalanpalvelus 6.12.2020 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Garissim Team
Livestream lähetys Facebookissa

Keskiviikko 9.12.2020

Venäjänkielisen solun pikkujoulu 9.12.2020 16:00
Nuorten Alfa-kurssi9.12.2020 18:00

Lauantai 12.12.2020

Risteys-nuortenilta 12.12.2020 18:00
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 13.12.2020

International Service joulujuhla 13.12.2020 15:00

Mika Turunen
Livestream lähetys Facebookissa
 

Keskiviikko 16.12.2020

Nuorten Alfa-kurssi16.12.2020 18:00
Naisten lataamo 16.12.2020 18:00

Sunnuntai 20.12.2020

Joulujuhla 20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen
Livestream lähetys Facebookissa

Sunnuntai 17.1.2021

Jumalanpalvelus 17.1.2021 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Elisa Asp
Livestream-lähetys Facebookissa

Maanantai 18.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 18.1.2021 12:00

Tiistai 19.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 19.1.2021 12:00

Keskiviikko 20.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 20.1.2021 12:00

Torstai 21.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 21.1.2021 12:00

Perjantai 22.1.2021

Ekumeenisen rukousviikon rukoustilaisuus 22.1.2021 12:00

Keskiviikko 3.2.2021

Библейский час на русском языке3.2.2021 15:30

Perjantai 5.2.2021

Nuorten rukousilta 5.2.2021 19:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Lauantai 6.2.2021

Risteys-nuortenilta 6.2.2021 18:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Perjantai 12.2.2021

Nuorten rukousilta 12.2.2021 19:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Lauantai 13.2.2021

Risteys-nuortenilta 13.2.2021 18:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Perjantai 19.2.2021

Nuorten rukousilta 19.2.2021 19:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Lauantai 20.2.2021

Risteys-nuortenilta 20.2.2021 18:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Perjantai 26.2.2021

Nuorten rukousilta 26.2.2021 19:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Lauantai 27.2.2021

Risteys-nuortenilta 27.2.2021 18:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Torstai 1.4.2021

Kiirastorstai - "viimeinen ehtoollinen" 1.4.2021 21:00
Sanoin ja sävelin: Pauli Sutinen
(varaa itselleni ehtoollisvälineet)
Livestream-lähetys Facebookissa

Perjantai 2.4.2021

Pitkäperjantain jumalanpalvelus 2.4.2021 18:00
Livestream-lähetys Facebookissa

Sunnuntai 9.5.2021

Äitienpäivän juhla 9.5.2021 11:00
Pertti Simola
Markus Melander
Musiikki: Heli Nironen
Livestream-lähetys Facebookissa

Sunnuntai 23.5.2021

Helluntain Jumalanpalvelus 23.5.2021 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Matti Villikka Band
Livestream-lähetys Facebookissa

Tiistai 6.7.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 6.7.2021 18:00

Tiistai 13.7.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 13.7.2021 18:00

Tiistai 20.7.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 20.7.2021 18:00

Tiistai 27.7.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 27.7.2021 18:00

Sunnuntai 1.8.2021

Ehtoollisjumalanpalvelus 1.8.2021 11:00
Leif Åkerlund
Antero Jernberg
Musiikki: Nuorten ryhmä

Tiistai 3.8.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 3.8.2021 18:00

Sunnuntai 8.8.2021

Lähetysjumalanpalvelus 8.8.2021 11:00

Johanna Pohjanheimo
Hanna Lappalainen
Musiikki: Taru ja Jado

Tiistai 10.8.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 10.8.2021 18:00

Sunnuntai 15.8.2021

Jumalanpalvelus 15.8.2021 11:00

Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Matti Villikka

Tiistai 17.8.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 17.8.2021 18:00

Sunnuntai 22.8.2021

Jumalanpalvelus 22.8.2021 11:00

Jarkko Ojasalo
Markus Melander

Tiistai 24.8.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 24.8.2021 18:00

Lauantai 28.8.2021

Exodus-päivä28.8.2021
ICEJ
Mika Turunen

Sunnuntai 29.8.2021

Israel-aiheinen jumalanpalvelus29.8.2021 11:00
Jani Salokangas
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Miina Merisalo

Tiistai 31.8.2021

Jumalan kohtaamisen ilta 31.8.2021 18:00