Tapahtumakalenteri

-

Sunnuntai 22.11.2020

Jumalanpalvelus 22.11.2020 11:00
Raimo Suutarinen
Antero Jernberg

Maanantai 23.11.2020

Romani-ilta 23.11.2020 18:00

Torstai 26.11.2020

Martat ja Mariat rukousilta 26.11.2020 18:00

Sunnuntai 29.11.2020

Jumalanpalvelus 29.11.2020 11:00

Mika Turunen
Markus Melander
Musiikki: Ristin työ
Kastetilaisuus
 

Tiistai 1.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 1.12.2020 18:00

Keskiviikko 2.12.2020

Puurokirkon joulujuhla 2.12.2020 9:00
Nuorten Alfa-kurssi2.12.2020 18:00

Perjantai 4.12.2020

Nuorten rukousilta 4.12.2020 20:30

Lauantai 5.12.2020

Joulumyyjäiset 5.12.2020 10:00 - 13:00
Risteys-nuortenilta 5.12.2020 18:00

Sunnuntai 6.12.2020

Itsenäisyyspäivän ehtoollisjumalanpalvelus 6.12.2020 11:00
Mika Turunen
Ann-Niina Turunen
Musiikki: Garissim Team

Tiistai 8.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 8.12.2020 18:00

Keskiviikko 9.12.2020

Venäjänkielisen solun pikkujoulu 9.12.2020 16:00
Nuorten Alfa-kurssi9.12.2020 18:00
Raamattukoulu (Roomalaiskirje) 9.12.2020 18:00
Mika Turunen

Perjantai 11.12.2020

Nuorten rukousilta 11.12.2020 20:30

Lauantai 12.12.2020

Risteys-nuortenilta 12.12.2020 18:00

Sunnuntai 13.12.2020

Lähetysaiheinen jumalanpalvelus 13.12.2020 11:00
Annielina Rouhiainen
Leo Rintaniemi
Musiikki: Irja Korhonen
 
International Service joulujuhla 13.12.2020 15:00
Mika Turunen

Tiistai 15.12.2020

Jumalan kohtaamisen ilta 15.12.2020 18:00

Keskiviikko 16.12.2020

Nuorten Alfa-kurssi16.12.2020 18:00
Naisten lataamo 16.12.2020 18:00

Lauantai 19.12.2020

Risteys-nuortenilta 19.12.2020 18:00

Sunnuntai 20.12.2020

Joulujuhla I (seniorit ja riskiryhmät)20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen
 
Joulujuhla II (perheet ja nuorempi väki) 20.12.2020 11:00
Mika ja Ann-Niina Turunen
Jaana Pöllänen

Sunnuntai 27.12.2020

Jumalanpalvelus 27.12.2020 11:00
Leif Åkerlund
Oiva Lappalainen
Musiikki: nuoret

Tiistai 29.12.2020

Israel-rukousilta 29.12.2020 18:00
Mika Turunen

Torstai 31.12.2020

Nuorten uudenvuoden vastaanotto31.12.2020 21:00
Leif Åkerlund