Tapahtumakalenteri

-

Sunnuntai 19.3.2023

Jumalanpalvelus19.3.2023 - 19.3.2023 11.00
Uuden elämän ilta19.3.2023 - 19.3.2023 18.00

Maanantai 20.3.2023

Palveleva elämä -kurssi20.3.2023 - 20.3.2023 18.00
Auktoriteetti ja kuuliaisuus Jumalan valtakunnassa

Tiistai 21.3.2023

Jumalan kohtaamisen ilta 21.3.2023 - 21.3.2023 18.00

Keskiviikko 22.3.2023

Nuorten rukousilta 22.3.2023 - 22.3.2023 18.00
Päivärukous22.3.2023 - 22.3.2023 12.00

Torstai 23.3.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille)23.3.2023 - 23.3.2023 18.00

Perjantai 24.3.2023

Päivärukous24.3.2023 - 24.3.2023 16.00
Varkki-ilta (11-14 vuotiaille)24.3.2023 - 24.3.2023 18.00

Lauantai 25.3.2023

Risteys- nuortenilta 25.3.2023

Sunnuntai 26.3.2023

International Service26.3.2023 - 26.3.2023 15.00
Kuoron musiikkijuhla26.3.2023 - 26.3.2023 11.00

Maanantai 27.3.2023

Suuri ylistysjuhla 27.3.2023 - 27.3.2023 18.00

Tiistai 28.3.2023

Pienimmän parhaaksi-ilta28.3.2023 - 28.3.2023 18.00

Keskiviikko 29.3.2023

Nuorten rukousilta 29.3.2023 - 29.3.2023 18.00
Päivärukous29.3.2023 - 29.3.2023 12.00

Torstai 30.3.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille)30.3.2023 - 30.3.2023 18.00

Perjantai 31.3.2023

Päivärukous31.3.2023 - 31.3.2023 16.00
Varkki-ilta (11-14 vuotiaille)31.3.2023 - 31.3.2023 18.00

Maanantai 3.4.2023

Palveleva elämä -kurssi klo 183.4.2023

Tiistai 4.4.2023

Jumalan kohtaamisen ilta klo 184.4.2023
Taru Häkkisen solu

Keskiviikko 5.4.2023

Päivärukous klo 125.4.2023

Torstai 6.4.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille) klo 186.4.2023

Perjantai 7.4.2023

Pitkäperjantain jumalanpalvelus klo 167.4.2023

Leif Åkerlund

Ilkka Martikainen

Tauno Lakkala, Elisa Asp, Raija Ojasalo ja Pertti Åkerlund 

Sunnuntai 9.4.2023

International Service klo 159.4.2023
Ylösnousemusjuhla klo 119.4.2023

Mika Turunen

Ann-Niina Turunen

Pasuunat

Tiistai 11.4.2023

Jumalan kohtaamisen ilta klo 1811.4.2023
Albina Tynni

Keskiviikko 12.4.2023

Päivärukous klo 1212.4.2023

Torstai 13.4.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille) klo 1813.4.2023

Perjantai 14.4.2023

Nuorten rukousilta klo 2014.4.2023
Päivärukous klo 1614.4.2023
Varkki-ilta (11-14 vuotiaille) klo 1814.4.2023

Lauantai 15.4.2023

Risteys- nuortenilta klo 1815.4.2023

Sunnuntai 16.4.2023

Jumalanpalvelus klo 1116.4.2023

Arto Nironen

Godson Emeka

Kuoro

Uuden elämän ilta klo 1816.4.2023

Essi Martikainen

Joonas Kaipia

Anna Schütt

Tiistai 18.4.2023

Jumalan kohtaamisen ilta klo 1818.4.2023

Gideonit

Pekka Nummikoski

Arto Lappalainen ja Tuulikki Jauhiainen

Keskiviikko 19.4.2023

Päivärukous klo 1219.4.2023

Torstai 20.4.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille) klo 1820.4.2023
Martat ja Mariat klo 17.3020.4.2023

Perjantai 21.4.2023

Nuorten rukousilta klo 2021.4.2023
Varkki-ilta (11-14 vuotiaille) klo 1821.4.2023

Lauantai 22.4.2023

Risteys- nuortenilta klo 1822.4.2023

Sunnuntai 23.4.2023

International Service klo 1523.4.2023
Jumalanpalvelus klo 1123.4.2023

Mika Turunen

Ann-Niina Turunen

Matti Villikka

Tiistai 25.4.2023

Jumalan kohtaamisen ilta klo 1825.4.2023
Jarmo Karhula

Keskiviikko 26.4.2023

Päivärukous klo 1226.4.2023

Torstai 27.4.2023

Donkkikerho (7-10 vuotiaille) klo 1827.4.2023

Perjantai 28.4.2023

Nuorten rukousilta klo 2028.4.2023
Päivärukous klo 1628.4.2023
Varkki-ilta (11-14 vuotiaille) klo 1828.4.2023